Pompy ciepła Jasło

Pompy ciepła w ostatnich latach są coraz popularniejsze, a na ich montaż decyduje się duża liczba mieszkańców. Te urządzenia grzewcze są ekologiczne, mają długą żywotność, są bezobsługowe, obniżają koszty ogrzewania, a za ich instalacją przemawiają także możliwości dofinansowania. W naszej firmie zajmujemy się kompleksową obsługą w zakresie pomp ciepła. 

Pomożemy Państwu wybrać odpowiedni rodzaj pompy ciepła do budynku, a także zajmiemy się jej montażem.

Nasze usługi realizujemy na terenie Jasła, a także okolicznych miejscowości.

pompy ciepła Jasło

Co to jest pompa ciepła?

Jest to urządzenie grzewcze, które swoje działanie opiera na przepływie ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Obecnie pompy ciepła stanowią jedno z najbardziej oszczędnych i efektywnych sposobów na ogrzanie domu, a także uzyskania ciepłej wody. Pozyskują energię ze środowiska naturalnego, a następnie dzięki energii elektrycznej przetwarzają ją na potrzeby instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Na rynku znajdziemy pompy ciepła gruntowe, wodne i powietrzne. Ich nazwa ma związek z rodzajem źródła dolnego, z którego pobierają energię. Najpopularniejsze z nich to pompy ciepła powietrzne. Ich zaletą jest prostszy montaż, niż w przypadku innych typów pomp. Przykładowo instalacja gruntowej pompy ciepła wiąże się z koniecznością instalacji kolektorów, które umieszczane są pod ziemią. W przypadku wodnych pomp ciepła potrzebujemy mieć do dyspozycji zbiornik wodny lub dwie studnie głębinowe.

Powietrzne pompy ciepła Jasło

Ten typ pomp ciepła możemy spotkać w dwóch wersjach – SPLIT i MONOBLOK. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się tym, że składa się z dwóch jednostek – wewnętrznej (montowanej w kotłowni) oraz zewnętrznej. W przypadku monobloku cała instalacja zamknięta jest zazwyczaj w jednej jednostce.

Montaż pomp ciepła Jasło i okolice

W zależności od rodzaju wybranej pompy jej montaż przebiega inaczej. W naszej firmie przeprowadziliśmy już wiele instalacji pomp ciepła. Zachęcamy do obejrzenia wykonanych realizacji. W JanDro kompleksowo zajmujemy się obsługą pomp ciepła. Oferujemy Państwu pompy różnych producentów – między innymi pompy ciepła NIBE oraz Bosch.

Zapraszamy do naszego sklepu przy ulicy Modrzejewskiego 10 w Jaśle, a także do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania związane z pompami ciepła.

 

Przykładowe wykonane instalacje pomp ciepła

Pompy ciepła NIBE. Instalacja Jasło
pompy ciepła Jasło
Wykonanie instalacji pompy ciepła Jasło
4.9/5 - (50 głosy)