Technika grzewcza - kotły, piece, pompy ciepła i więcej

Technika grzewcza to pojęcie, które obejmuje wszystko co związane z ogrzewaniem, czyli przede wszystkim różne metody ogrzewania, a także użyte do tego urządzenia grzewcze.

Główne produkty z zakresu techniki grzewczej to kotły grzewcze, pompy ciepła, systemy ogrzewania np. ogrzewanie podłogowe, grzejniki, kolektory słoneczne i wiele innych.

Wybór systemu ogrzewania i rozwiązań w nim zastosowanych jest dość duży i powinien być on dopasowany do konkretnych potrzeb. Ważnym czynnikiem jest dopasowanie systemu grzewczego do miejsca, w którym będzie działał tj. położenie budynku, konstrukcja, dostęp do mediów i tym podobne

Oferta

podstawowe urządzenia grzewcze w instalacji kotłowni, które potocznie nazywane są piecami lub piecykami. Służą głównie do podgrzewania nośnika ciepła, najczęściej wody. 

Piece można podzielić na typy w zależności od:

  • rodzaju spalanego paliwa – kotły gazowe, kotły olejowe, kotły elektryczne
  • sposobu montażu i pojemności – kotły wiszące lub stojące,
  • pełnionych funkcji – kotły jednofunkcyjne, dwufunkcyjne

Istnieją jeszcze inne typu kotłów grzewczych. Są to kotły tradycyjne oraz kotły kondensacyjne

kotły jasło
pompy ciepła Jasło

urządzenia, które pobiera energię ze środowiska zewnętrznego, z otoczenia budynku – powietrza, wody lub gruntu i oddaje ją do instalacji centralnego ogrzewania. Do zasilania potrzebuje niewiele energii elektrycznej, reszta pobierana bezpłatnie ze środowiska. Na rynku występują pompy gruntowe oraz pompy powietrzne

W naszej ofercie posiadamy różne powietrzne pompy ciepła Bosch. Są one optymalnym rozwiązaniem dla instalacji grzewczej – służą do ogrzania domu, chłodzenia, a także do produkcji ciepłej wody użytkowej. Pompy powietrzne składają się z jednostek znajdujących się na zewnątrz i wewnątrz budynku . Jednostki te są połączone za pomocą rurociągu wodnego. W naszych produktach marki Bosch znajdziecie między innymi modele pomp ciepła Bosch takie jak Compress 7000i AW, Compress 3000 AWS i inne. Jeżeli zastanawiacie się jaką pompę ciepła wybrać to zachęcamy Państwa do kontaktu, a chętnie pomożemy w wyborze. Zajmiemy się także montażem pompy.

Więcej o pompach ciepła dowiecie się na naszym blogu.

Grzejniki

grzejniki to najpopularniejsza forma ogrzewania pomieszczeń. Ich oferta jest bardzo zróżnicowana. W zależności od przeznaczenia oferujemy grzejniki dekoracyjne, pokojowe oraz łazienkowe. W naszym asortymencie znajdą Państwo grzejniki znanych producentów – PURMO, DIAMOND, WULKAN, KFA.

grzejniki-jasło
Ogrzewanie podłogowe Jasło

Ogrzewanie podłogowe

popularne rozwiązanie ogrzewania pomieszczeń posiadające wiele zalet – równomiernie dostarczają ciepło, najlepszy system ogrzewania dla człowieka pod względem fizjologicznym, brak widocznych elementów grzewczych i wiele innych. Ogrzewanie podłogowe możemy nazywać również „podłogówką”.

 

Rekuperacja

Rekuperacja to innymi słowy wentylacja z odzyskiem ciepłaW porównaniu do tradycyjnej wentylacji, która ma wiele wad takich jak wychładzanie domu, nieusuwanie wilgoci itp. to rekuperacja polega na ruchu powietrza wytwarzanym przez maszynę – rekuperator. Pozwala on wymianę zużytego, zanieczyszczonego powietrza na czyste, świeże powietrze jednocześnie odzyskując część zgromadzonego wcześniej ciepła.

Ponadto w naszej ofercie:

  • sterowniki
  • klimatyzacja
  • przyłącz gazu
  • instalacje grzewcze
  • wymiana pieca

Do każdej naszej oferty gwarantujemy fachową i kompleksową obsługę – sprzedaż, montaż, a także serwis.

Zapraszamy do kontaktu oraz do naszego sklepu przy ulicy Modrzejewskiego 10, Jasło.